Společné Vánoce obyvatel chráněného bydlení

Obyvatelé chráněného bydlení, které provozuje FOKUS České Budějovice, oslavili společně Vánoce. S lidmi, kteří jsou na cestě zotavení z duševního onemocnění, jej prožili sociální pracovnice Lenka Kollerová a dobrovolník Honza. „Baví mě Štědrý den s klienty. Neřešíme vyřizování úředních věcí, hledání zaměstnání atd. Je to tu velmi hezké, rodinná atmosféra,“ popsala Lenka Kollerová.

Děkuji ti Ježíšku za krásné prožití 24. 12. 2018 a za dobrý oběd, hezké dárky a pohodlí na Branišovské. A za přátele, kteří tady okolo mě jsou. Jirka

U slavnostní tabule se sešlo patnáct žen a mužů

Na Branišovské bydlí 10 žen a mužů. Přesto sedělo u stolu patnáct žen a mužů. Kromě obyvatel a pracovníků ještě přátelé. Podávala se klasická česká jídla. Polévka, řízky, filé, sekaná, bramborový salát. „Vaření se ujali klienti. Společně jsme pak připravovali stoly, zdobili stromeček, ochutnávali cukroví a poslouchali koledy,“ popsala přípravy Lenka.

Podobně se slavil Štědrý den i na Žerotínce, druhém chráněném bydlení, které FOKUS provozuje. Společné jídlo, rozbalování dárků. „A zase radost z věcí pod stromečkem, stejně jako předtím na Branišovské,“ popsala Lenka Kollerová.  

Ježíšku, děkuji ti za dárky – všechny. Udělaly mi velkou radost. Přeji ti vše nej v novém roce, zdraví, lásku a mnoho splněných přání. Vážím si toho, že jsem ve FOKUSu a se svou dcerou! Krásné svátky. Petra s dcerou

Ježíšek od dárců

FOKUS v prosinci vyhlásil sbírku vánočních dárků, u veřejnosti se setkala s velkou odezvou. „Všem dárcům děkujeme. Vážíme si podpory našich klientů, kterou lidé vyjádřili vánočními dary,“ uvedla Věrka Michalicová, která se podílela na organizaci sbírky.

Děkuji všem za milé a praktické dárky. Už mi slouží. Petr P. (27. 12. 2018)

Text: vm