Č. Krumlov – program STD na říjen

Představujeme Vám program denních aktivit na říjen v Sociálně terapeutické dílně v Českém Krumlově. Těšíme se na Vás každý týden od úterý do čtvrtka.

Tématické skupiny v úterky. Středy jsou více pohybové a akční. A každý čtvrtek bioenergetická cvičení a autogenní tréninky, završené společným vařením. Je libo bramborák, kulajda či řízek s bramborovou kaší? Společně to dáme ;).

Prostory soc. terapeutické dílny v Č. Krumlově
Těšíme se na Vás

Program STD v Budějovicích na říjen

Program Sociálně terapeutických dílen v Českých Budějovicích na měsíc říjen 2020. Těšit se můžete na tradiční tematické skupiny s Renčou, Agátou či Markétou. Honza otevírá čtyřdílný cyklus na téma komunikace. Zdravý životní styl můžeme ladit každé úterý na stejnojmenném kurzu.

Novinkou je fotografický workshop s Janou. Oblíbená výtvarná setkání pokračují i po prázdninách, nově s dobrovolnicí Barčou. Stejně tak se znovu otevírají žádaná setkání s Lenkou – skupina zotavení a trénování paměti.

Na středu 21. října připravuje Hynek Klimek Setkání s literaturou. Zváni jsou všichni, kdo píší poezii či prózu a rádi by se o svá díla podělili s ostatními.

Znovu se otevírá Skupina pro rodiče a blízké pod vedením terapeutky Kateřiny Šuléřové a zkušeného sociálního pracovníka Tomáše Trajera. Setkání budou ve čtvrtky 1., 15. a 29. října, vždy od 16 hodin na Novohradské 71 (v případě karantény jsme připraveni na on-line setkání).

Oslava 30 let fungování komunitních služeb

Pondělí 14. září 2020 od 15 hod. | Nám. Přemysla Otakara II., Č. Budějovice

Přijďte s námi oslavit třicet let fungování komunitních služeb v ČR pro lidi s obtížemi v oblasti duševního zdraví. „Jsme hrdí, že součástí celorepublikové sítě je už skoro 15 let také náš FOKUS,“ říká Tomáš Trajer, odborný ředitel FOKUSu České Budějovice.

Program:  
15.00 – 17.00 jízdy na dvojkolech k duševnímu zdraví
15.00 – 19.00 informace o službách pro lidi s duševním onemocněním, fotokoutek, malování křídami pro děti
17.00 – 17.30 divadlo Loveless/hikikomori
17.30 – 18.00 beseda po divadle
18.00 – koncert na oslavu komunitních služeb

CELOU AKCI PROVÁZÍ SYMBOL ZELENÉ STUŽKY: po celém světě odkazuje zelená stužka na otevřenost k duševnímu zdraví. Kdo bude chtít dát kdekoliv veřejně najevo, že je pro něj duševní zdraví důležité a mělo by se o něm mluvit, může si připnout zelenou stužku. Ať už si ji vyrobí sám, nebo ji dostane od nás na náměstí.

Tomáš Trajer, ředitel FOKUSu a Lucie K., sociální pracovnice

DVOJKOLA (tandem) jsou unikátní příležitost, jak zažít na vlastní kůži, že je nutné se předem domluvit. Kdy, kam a jakým způsobem vyrážíme, kdy zatáčíme, nebo třeba že už zastavujeme a jakým způsobem. Podobně funguje i spolupráce mezi klientem a pracovníkem FOKUSu ;). A když se předem nedomluvíme, nebo někdo z nás (klient či pracovník) začne směřovat jinam, s velkou pravděpodobností se poroučíme k zemi. 
Přilbu s sebou, případně Vám ji půjčíme na místě :). Zobrazit více „Oslava 30 let fungování komunitních služeb“